Dragi Dunavci, pažnjaaa!

https://drive.google.com/file/d/1hv8Ae7BoZke6hhIq2MxKr6iURcju5sm2/view?usp=sharing

Trajni link do ovog članka: http://danubecup.org/wp/?p=1596

Propozicije 3-4. trka 28. Dunavski kup 2020

ORGANIZATOR

Biciklistički klub Elite Novi Sad

DATUM

05.07.2020. (nedelja)

MESTO

Novi Sad, Novosadski sajam, ul. Branka Bajića (teretni ulaz)

KANCELARIJA

Kod mesta starta

KATEGORIJE I PRAVO UČEŠĆA

seniorke, juniorke, kadeti, mastersi i amateri (cfa), uz e-licence za 2020. godinu. Pravo učešća imaju i inostrani takmičari.

PRIJAVE

e-poštom na adresu t2tarjan@gmail.com i uplatom kotizacije na rn. BK Elite 340-4918-17 najkasnije 72 sata pre starta (osim za strane državljane, koji plaćaju prilikom preuzimanja startnih brojeva), ili na mestu starta 60 minuta (najkasnije 15 minuta) pre starta.

KOTIZACIJA

Kotizacija je 1200 rsd po takmičaru po danu. Takmičarke ne plaćaju kotizaciju.

Za domaće takmičare uplata gotovinom na dan trke je sa +50% (i seniorke i juniorke).

STAZA

Kružna, u potpunosti zatvorena za ostali saobraćaj – mali krug: 0,8 km

veliki krug: 2 km

START-CILJ

200 m od teretnog ulaza u krug Novosadskog sajma

PROGRAM

9:00 PRIJAVE I PODELA STARTNIH BROJEVA

9:45 TEHNIČKI SASTANAK

10:00 START – KRUŽNA TRKA 40 km (veliki krug)

15:00 START – KRITERIJUM 24 km (mali krug)

16:00 CEREMONIJAL PROGLAŠENJA POBEDNIKA

OCENJIVANJE

Pobednik je takmičar koji u apsolutnoj kategoriji stazu savlada pravilno i za najkraće vreme. Trke se boduju po Generalnim propozicijama 28. Dunavskog kupa 2020. U kriterijumu će biti i prolazni ciljevi.

TEHNIČKI PROPISI

Trke se voze po Tehničkom pravilniku UCI i ovim Propozicijama. Svi učesnici trke moraju nositi zaštitnu kacigu i posedovati tehnički ispravan bicikl. Mogu se koristiti bicikli svih tipova.

Zamena bicikla, otklanjanje defekta i kvarova dozvoljena je isključivo uz desnu ivicu kolovoza.

Dostignuti takmičari su obavezni da omoguće nesmetani prolaz takmičarima koji su ih dostigli za krug.

Svi prekršaji u sklopu trke su u nadležnosti Sudijskog kolegijuma.

KAZNE

Po Kodeksu kazni za nepravilnosti na trkama i Kodeksu kazni Dunavskog kupa.

OSTALE ODREDBE

Svojim startom svi takmičari usvajaju ove Propozicije i voze na vlastitu odgovornost.

Organizator ne snosi nikakvu odgovornost za bilo kakvu štetu nastalu postupcima učesnika trke prema sebi, međusobno, prema trećim licima i obrnuto.

Timska vozila mogu ući u prostor Novosadskog sajma najkasnije do 9,30 h.

TROŠKOVI

Organizator snosi troškove organizacije i nagrada. Ostale troškove snose sami učesnici.

NAGRADE

U obe trke medalje za tri najbrža takmičara u apsolutnoj kategoriji.

CEREMNONIJAL

Prostor za Ceremonijal nalazi se kod mesta START-CILJ

MEDICINSKO OBEZBEĐENJE

Medicinsko obezbeđenje nalazi se kod mesta START-CILJ

VAŽNE INFORMACIJE

*Dupli startni brojevi se kupuju po ceni od 600 RSD, a prošlogodišnji se mogu zamenu- ti za nove.

*Najbliža bolnica: Urgentni centar Novi Sad, Hajduk Veljkova 1, tel. 021/780-094;

NAPOMENE

Trke se voze po svakom vremenu .

Organizator zadržava pravo izmena i dopuna ovih Propozicija uz obavezu da iste

saopšti predstavnicima klubova najkasnije jedan sat pre starta trke.

KONTAKT

Tibor Tarjan, 064.1148476

Trajni link do ovog članka: http://danubecup.org/wp/?p=1594

Novi Program 28. Dunavskog kupa 2020

Br.trke

Datum

Grad

Naziv trke

Disciplina

Km

PC

Organizator

1.

01.03.

Novi Sad

Elitov rođendanski CX

Ciklokros

14

BK Elite

2.

15.03.

Šid

Dunavski CX (bez bodova)

Ciklokros

14

BK Jednota

3.

05.07.

Novi Sad

Oko Novosadskog sajma

Kružna trka

40

1

BK Elite

4.

05.07.

Novi Sad

Kriterijum Novosadskog sajma

Kriterijum

24

3

BK Elite

5.

19.07.

Maglić

Tur de Maglić

Kružna trka

56

3

BK Elite

6.

19.07.

Gložan

TT Gložan

Hronometar

10

BK Elite

7.

08.08.

Tuzla

Memorijal biciklista svijeta

Brdska trka + TT

26 + 6

1

BK Zmaj od Bosne

8.

16.08.

Erdevik

Oko jezera Bruje

Kružna trka

58

3

BK Jednota

9.

16.08.

Erdevik

Preobraženje

Kriterijum

36

2

BK Jednota

10.

30.08.

Beočin

Juriš na Crveni čot

Brdska trka

13

1

BK Elite

11.

30.08.

Bešenovo

Hronometar Fruške gore

Brdski hronometar

8

BK Elite

12.

03.09.

Banja Luka

G.F. Gilles Carceroni

Drumska trka

90/135

BS BiH

13.

20.09.

Odžaci

G.P. Odžaci

Drumska trka

55

1

SS Odžaci + Elite

14.

20.09.

Odžaci

Kriterijum Odžaci

Kriterijum

30

2

SS Odžaci + Elite

15.

18.10.

Ruma

Finale Dunavskog kupa

Kružna trka + TT

51+3,5

3

Agrressive + Elite

Napomena: 2. trka – zbog pandemije COVlD-19 nije bodovana za Konačni generalni plasman

Trajni link do ovog članka: http://danubecup.org/wp/?p=1592

Инструкције за отпочињање тренажног процеса

Комплетан текст инструкција доступан је на следећем линку:

Инструкције за отпочињање тренажног процеса

Trajni link do ovog članka: http://danubecup.org/wp/?p=1589

konačni rezultati DUNAVSKI KUP PRVOMAJSKI COVID19 maraton

Konačni rezultati 100+

Red.br. Ime I prezime Pol Klub, Grad Km Vreme Prosečna brzina
1. Toni Smiljanić M Borac, Čačak 100,92 2:42 37,377777
2. Milovan Bajčetić M Hajduk, Kula 102,66 2:45 37,330909
3. Attila Balas M Pecsi JKE, Pečuj 101,63 2:45 36,956363
4. Peter Balassa M Pecsi JKE, Pečuj 101,54 2:45 36,923636
5. Kristian Antalovič M Apatinski BK, Apatin 100,35 2:45 36,490909
6. Siniša Jelenković M Hajduk, Kula 100,29 2:50 35,396470
7. Peter Antalovič M Apatinski BK, Apatin 128,92 3:51 33,485714
8. Dušan Turkulov M Invikta bike, Novi Sad 100,03 3:06 32,267741
9. Darko Mladenović M Jagodina 124,67 4:04 30,656557
10. Negomir Gajinov M Dubl, Novi Sad 111,25 4.02 27,582644
11. Živko Ostojić M Elite, Novi Sad 102,33 3:56 26,016101

Konačni rezultati 40+

Red.br. Ime I prezime Pol Klub, Grad Km Vreme Prosečna brzina
1. Nenad Ćetojević M Apatinski BK, Apatin 40,17 1:08 35,444117
1. Boris Tarnocki M Apatinski BK, Apatin 40,17 1:08 35,444117
3. Igor Berak M Sombor, Sombor 41,99 1:13 34,512328
4. David Judin M Zemun 40,04 1:10 34,320000
5. Tomislav Puja M Crvena Zvezda, Beograd 40,48 1:12 33,733333
6. Vladimir Adamović M Kikinda 80,89 2:26 33,242465
7. Vladimir Živković M Aggressive, Ruma 44,73 1:23 32,334939
8. Miloš Kržić M Novi Beograd 93,50 3:04 30,489130
9. Milan Medić M Ruma 40,20 1:24 28,714285
10. Marijana Urošević W Radnički, Kragujevac 52,88 1:52 28,328571
11. Anastasija Ćorović W Zmaj od Bosne, Tuzla 40,57 1:55 21,166956

 

Napomena: Učesnici koji su vozili u grupi od tri i više biciklista, nisu vrednovani!

Trajni link do ovog članka: http://danubecup.org/wp/?p=1585

Stari postovi «

» Noviji članci